--> Labeling -->

F1 Grand Prix Abu Dabio 2013

F1 Гран При Абу-Даби 2013

Sebastianas Vettelis iškovojo septintąją pergalę iš eilės, užimdamas lyderio pozicijas Abu Dabyje jau starte ir užtikrintai kontroliavo lenktynes iki pat finišo. Ant pakylos lipo Markas Webberis ir Nico Rosbergas

Lemiamais tapo pirmieji metrai: startavęs iš pirmosios pozicijos Webberis įsibėgėjant vos nenukrito į ketvirtąją poziciją, bet galiausiai liko trečias. Vettelis ir Rosbergas išsiveržę į priekį

Po to vokietis iš karto susikrovė sau būdingą atotrūkį – jau po besibaigiant pirmajam ratui atotrūkis buvo beveik dvi sekundės ir daugiau jo niekas nematė. Visi lyderiai šį kartą naudojo dviejų pit stopų taktiką. Sebastianas galiausiai nugalėjo turėdamas pusės minutės pranašumą.

Red Bul Racing pavyko iškovoti dvigubą dublį, kai 20-jame rate Webberis sugebėjo trasoje aplenkti Rosbergą. Po to Nico buvo šalia varžovo, bet nė karto negavo galimybės atakuoti. 

Romainas Grosjeanas po starto buvo ketvirtas ir finišavo toje pačioje pozicijoje. Pirmoje dalyje prancūzas iš Lotus mėgino persekioti Webberį, tačiau atsiliko po sinchroniško pit stopo aštuntajame rate. Jis taip pat daug neatsiliko nuo Marko ir Rosbergo, tačiau ir atsikovoti pozicijų neturėjo galimybės.

F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013
F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013
F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013 F1 Гран При Абу-Даби 2013

Pakilo į pirmajį penketuką Fernando Alonso dėl pasirinktos protingos taktikos. Jis ilgai buvo už Felipe Massa, bet sugebėjo jį aplenkti vėliau atlikdamas pit stopą.  Ispanas tap pat parodė geriausią rato laiką po languotos vėliavos, tačiau aplenkęs Jeaną-Ericą Vergne, išvažiavo už trasos – už šį epizodą gali sulaukti sankcijų iš teisėjų.

Alonso tapo vieninteliu, kuriam pavyko atlaikyti Paulo di Resto pasipriešinimą: Force India pilotas, kaip ir jo porininkas, vos po kartą pabuvojo boksuose, todėl artėjant finišui buvo priversti ginti savo pozicijas nuo greitesnių varžovų pasikeitusių padangas naujomis.

Lewisas Hamiltonas su Mercedes, kuriam prieš pat startą skubiai reikėjo keisti stabdžių sistemą, lenktynėse jautė stiprią vibraciją ir taip ir nesugebėjo aplenkti di Restos, liko septintas

Taškus taip pat uždirbo Felipe Massa ir Sergio Perezas atkovoję pozicijas iš Adriano Sutilo finaliniame rate.

Caterham pilotai vėl buvo greitesni už savo Marussia varžovus, bet lenktynės buvo pažymėtos vos vienu prasiveržimu, todėl bendroje įskaitoje „raudonai-juodi” išliko priekyje.

Kimi Raikkonenas iškrito pirmajame posūkyje po kontakto su Giedo van der Gardu, Jensonas Buttonas atsiliko dėl kontakto su varžovu ir papildomo pit stopo distancijos pradžioje. Nico Hulkenbergas pretendavo į taškus, bet buvo nubaustas važiavimu boksu už nesaugų išvažiavimą po pit stopo. 

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite oficiali svetainė:  Pirelli.com/F1

Šie žingsniai F1:

etapas Grand Prix Data
18. etapas   JAV Grand Prix 17. 11
19. etapas Brazilijos Grand Prix 24. 11