--> Labeling -->

F1 Grand Prix Indija 2013

F1 Grand Prix Indija 2013Šeštą kartą iš eilės įtikinamai nugalėjęs konkurentus, Sebastianas Vettelis užlipo ant podiumo Naujajame Delije, ketvirtą kartą tapo pasaulio čempionu. Red Bull Racing, nepaisant pasitraukusio Marko Webberio, iškovojo konstruktorių taurę.   

Vettelis startavęs iš pirmos pozicijos jau po dviejų ratų važiavo į boksus ir likusią distanciją įveikė su kietesnėmis padangomis Medium. Webberis, naudodamas kitokią taktiką, turėjo galimybę varžytis su partneriu, tačiau įveikus pusę distancijos sustabdė bolidą, komandos sprendimu, dėl pavarų dėžės problemų.

Ankstyvas pitstopas nustūmė Sebastianą į 18 vietą, tačiau jis labai greitai pakilo į penktąją vietą ir iki pirmojo Webberio pitstopo, 28-ajame rate iš 60 atsilikinėjo nuo partnerio vos 11 sekundžių. Vettelis trasoje aplenkė Romainą Grosjeaną, Danielį Riccardo ir Sergio Perezą ir kuomet Marko vyko keisti padangas – vėl tapo lyderiu.    

Po finalinio pitstopo abiejų Red Bull Racing pilotų Sebastianas buvo 11 sekundžių priekyje ir nors komandos patarimu jis šiek tiek sulėtino greitį, kad apsaugotų padangas, Webberiui nepavyko sumažinti atsilikimo. O greitai jis visai nutraukė kovą.

Visi likę Indijoje kovojo dėl antros vietos, ko pasekoje, Sebastianas atitrūko nuo persekiotojų iki pusės minutės. Galiausiai sidabras atiteko Nikui Rosbergui. Mercedes pilotas naudojo tokią pačią taktiką, kaip ir nugalėtojas, tik pirmasis jo sustojimas buvo šiek tiek vėliau.

Vokietis pasivijo netoli finišo Kimi Raikonneną – kuris pabandė pasiekti finišą su vienu sustojimu ir įveikti labai ilgą 52-jų ratų atkarpą su kietomis padangomis. Likus aštuoniems ratams iki finišo Nico aplenkė varžovą ketvirtame posūkyje.

Netoli finišo Kimi visiškai prarado tempą dėl didelio padangų nusidėvėjimo ir praleido dar keletą varžovų. Pirmasis Raikkoneną aplenkė kitas Lotus pilotas Romainas Grosjeanas. Prancūzas pradėjo lenktynes 17-ioliktas, bet pabaigoje lipo ant pjedėstalo, pabuves boksuose tik vieną kartą. Jis sugebėjo įveikti su Medium sudėties padangomis galutinius 46 ratus.

Reikėtų pažymėti, jog komanda paprašė Kimi per radiją praleistį komandos draugą, bet šis atsisakė. Galiausiai prancūzui reikėjo atakuoti ir po pirmo mėginimo aplenkti, kai jis išvažiavo iš trasos, Grosjeanas buvo priverstas sugrąžinti Raikkonenui poziciją – bet greitai vėl išsiveržė į priekį. Praktiškai tuo pačiu metu suomį aplenkė ir Felipe Massa.

F1 Grand Prix Indija 2013 F1 Grand Prix Indija 2013 F1 Grand Prix Indija 2013 F1 Grand Prix Indija 2013
F1 Grand Prix Indija 2013 F1 Grand Prix Indija 2013 F1 Grand Prix Indija 2013 F1 Grand Prix Indija 2013
F1 Grand Prix Indija 2013 F1 Grand Prix Indija 2013 F1 Grand Prix Indija 2013 F1 Grand Prix Indija 2013

Ferrari pilotas puikiai startavo ir  iš pradžių aplenkė abu Mercedes pilotus, tapęs lenktynių lyderiu nuo trečiojo rato. Bet pirmiausia jį pralenkė Rosbrergas antrųjų pitstopų metu, o vėliau nieko prieš negalėjo pastatyti Grosjeanui, buvusiam boksuose vienu kartu daugiau. Brazilas finišavo ketvirtas.

Sergio Perezas parodė geriausią rezultatą sezone, liko penktas. Meksikietis taip pat startavo su Medium, bet atliko du pitstopus ir netoli finišo sugebėjo aplenkti Lewisą Hamiltoną. Kitas McLaren pilotas Jensonas Buttonas pravažiavo su kietomis padangomis vos aštuonis ratus nuo starto, ir todėl atsiliko toli.

Taip pat ankstyvas pitstopas sugadino lenktynes Fernando Alonso – jis nukentėjo, sugadino priekinį sparną po keletos nedidelių kontaktų su Webberiu ir Buttonu. Estebanas Gutierrezas buvo nubaustas baudos važiavimu boksu už falstartą. Jeanas-Ericas Vergne ir Paulas di Resta taip pat vyko į boksus labai anksti, dar iki pirmo rato pabaigos – bet tai buvo taktinis ėjimas.

Raikkonenas galiausiai finišavo septintas, parodydamas netoli finišo geriausią rato laiką. Nico Hulkenbergas iš pradžių atrodė, kad pasieks gerus rezultatus, atsidurdamas tarp šešių stipriausių. Tačiau Suaber pasirinko ne pačią geriausią taktiką, kuri nustūmė lenktynininką į galą. Galiausiai pilotas baigė pasirodymą likus keturiems ratams iki languotos vėliavos. Taip pat vietą dešimtuke Indijos lenktynėse užėmė ir Paulas di Resta, Adrianas Sutilas paskutinius 18 ratų važiavo su Soft padangomis ir Danielis Ricciardo. Tik 11-tas liko Fernando Alonso. Jeansonas Buttonas paskutiniame rate pasuko į boksus. Pirmieji lenktynes paliko pilotai Caterham, Giedo van der Garge tapo kontakto auka pirmuose posūkiuose.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite oficiali svetainė Pirelli.com/F1

Šie žingsniai F1

17. etapas Abu Dabis Grand Prix 3.nov.
18. etapas JAV Grand Prix 17.nov.
19. etapas Brazilijos Grand Prix 24.nov.