--> Labeling -->

Sebastianas Vettelis užbaigė pergalingą sezoną laimėjimu Brazilijoje

Grand Prix Brazilijoje vyko sausoje trasoje ir baigėsi Sebastiano Vettelio įtikinama pergale, trylikta sezone ir devinta iš eilės. Paliekantis F1 Markas Webberis ir Fernando Alonso taip pat lipo ant nugalėtojų pakilos.

Komandoms nebuvo galimybės savaitgalio eigoje padirbėti ant sausos trasos, todėl, kaip tapo galutinai aišku, kad sekmadienį lietaus Interlagose nesulauksime – kilo nemažai klausimų apie jėgų paskirstymą. Tačiau Vettelis ir Red Bull Raising puikiai susitvarkė.

Tik pačiame starte vokietis privertė šiek tiek sunerimti savo gerbėjus, kai į priekį praleido Nico Rosbergą – tačiau dar iki pirmo rato pabaigos jis susigrąžino lyderio pozicijas ir baigė lenktynes jau pagal įprastą scenarijų, nesidairydamas atgal.   

Rosbergui ir jo Mercedes komandos draugui nepavyko palaikyti didelio greičio – Mercedes greičiausiai pasirinko lietui skirtus nustatymus. Abu pradėjo praradinėti pozicijas po gero starto, greitai praleido Alonso ir Webberį. Kiek vėliau sidabriniai automobiliai liko ir už Felipe Massa.

Marko pasivijo Fernando likus nedaug iki pirmojo pit stopo ir sugebėjo aplenkti, tačiau vėliau vėl susigrąžino antrąją poziciją. Šią poziciją išlaikė iki lenktynių pabaigos ir finišo liniją pasiekė antras.

McLaren pilotai sezono pabaigoje sužibėjo, tai buvo geriausios komandos lenktynės 2013 metais. Pasirinkimas „sausų” nustatymų padėjo Jensonui Buttonui  ir Sergio Perezui patikimai aplenkti varžovus po starto atitinkamai iš 14-tos ir 19-tos pozicijos.

   

    

Britas galiausiai liko ketvirtas, pralaimėdamas nugalėtojui kiek daugiau nei 30 sekundžių, o jo komandos draugas šeštas. Sergio ilgai spaudė Rosbergą, tačiau jam vis tik pavyko išlaikyti penktąją vietą.

Felipe  Massa namų trasoje aiškiai pretendavo mažiausiai į ketvirtą vietą, tačiau liko vieninteliu, kurį nubaudė už baltos linijos kirtimą įvažiuojant į boksus. Prieš startuojant pilotus perspėjo, kad šioje vietoje reikia bent du ratus palikti dešiniau linijos. Lenktynių eigoje – tai buvo pastebima – beveik visi kartais pažeidė šią taisyklę, tačiau teisėjai nubaudė pravažiavimu boksu tik tribūnų dievaitį.

Taip pat taškų užsidirbo Nico Hulkenbergas, Lewisas  Hamiltonas ir Danielis Ricciardo.  

Britas iš Mercedes nuo pradžių kovojo su Massa dėl ketvirtos vietos, bet vėliau irgi buvo nubaustas važiavimu boksu – už kontaktą su Valterri Bottu: suomis pamėgino su naujomis padangomis atsikovoti atsilikimą ir Mercedes su Williams susidūrė.

Prieš tai pačioje lenktynių pradžioje dėl variklio gedimo lenktynes baigė Romainas Grosjeanas.

Heikki Kovalainenas ir antroselenktynėse neuždirbo taškų Lotus, baigęs pirmąjį ratą 18-tas – komanda liko ketvirta konstruktorių įskaitoje. Ferrari pavyko nugalėti Mercedes San Paule, bet Rosso Brauno globotiniai vis tik tapo pasaulio vice čempionais.

Kovoje dėl dešimtos vietos Caterham taip ir nepavyko aplenkti Marussia. Giedo van der Garde nubaudė už  mėlynos vėliavos ignoravimą, o Charleso Pico automobilio važiuoklė neatlaikė. Markas Webberis palieka Formulė 1 bronzos laimėtoju asmeninėje įskaitoje, taip pat jam priklauso greičiausiai įveikto rato paskutinėse lenktynėse titulas.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite oficiali svetainė:  Pirelli.com/F1