--> Labeling -->

Milane pristatytas Pirelli 2015 Kalendorius

Šių metų lapkričio 18 dieną Milane (Italijoje) šiuolaikinio meno Pirelli HangarBicocca aikštelėje įvyko visame pasaulyje žinomo Pirelli 2015 Kalendoriaus pristatymas, kuris buvo išleistas Calendar Girls 2015 pavadinimu. Projekto autoriumi tapo Steven Meisel, vienas iš sėkmingiausių fotografų visame pasaulyje, žinomas savo darbais mados ir reklamos pasaulyje.

Fotografas Steven Meisel sugrąžino Pirelli Kalendorių į klasikinį formatą – 12-a kadrų 12-ai mėnesių ir viršelis, bei pirminę idėją, pagal kurią centrinę kalendoriaus dalį užima moters paveikslas. Kuriant 2015-ųjų metų Kalendorių Steven Meisel padėjo Carine Roitfeld, buvęs prancūziškos žurnalo Vogue versijos direktorius, vienas iš pirmaujančių aukštosios mados atstovų bei Pat McGrath vienas žinomiausių vizažistų pasaulyje.

Fotografas Steven Meisel: „Norėjau sukurti nekonceptualų kalendorių, susijusį su tam tikra vieta, o 12 plakatų, kuriuose moteris vadovaujantis savo jausmingumu būtų  absoliuti herojė.  Kalendoriaus puslapiuose Jūs rasite 12 moterų atvaizdų, kurie pristato stereotipus, kuriuos mums šiandien perša mada“.
 


 

Naujojo Pirelli Calendar Girls 2015 (Merginų kalendorius 2015) leidinio herojėmis tapo 12 top modelių bei manekenių: amerikietės Gigi Hadid, Candice Huffine, Carolyn Murphy ir Cameron Russell, brazilės Isabeli Fontana, Adriana Lima ir Raquel Zimmermann, anglė Karen Delson, puertorikietė Joan Small, rusės  Natalia Vodianova ir Sasha Luss, o taip pat vokietė Anna Ewers.

Latvijoje Pirelli Kalendorius leidžiamas ribotu tiražu ir kasmet įteikiamas Karališkos šeimos nariams, valstybių vadovams, įžymiems  kultūros, meno, sporto ir socialinės sferos veikėjams ir šį Kalendorių platina  SIA Latakko – oficialus Pirelli atstovė bei viena didžiausių auto pramonės įmonė Baltijos šalyse. Baltijos šalyse Kalendorius bus pristatytas 2015 metų pradžioje.
SIA Latakko valdybos narys Evgenij Kopylkov (Евгений Копылков): „Pirelli Kalendoriaus pristatymas – tai didžiulis renginys meno ir mados pasaulyje, šis renginys pasaulinio lygio! Aš didžiuojuosi pristatydamas šį projektą Baltijos šalyse, ir nors čia Kalendorius pasirodys tik kitų metų pradžioje, mes su malonumu atidengiama uždangą ir publikuojame keletą Kalendoriaus puslapių, kuriuos sukūrė fotografas Steven Meisel“.

Latvijoje Kalendorių  tradiciškai gauna šalies prezidentas ir maestro Raimonds Pauls (Раймонд Паулс). Praėjusiais metais Kalendorius pirmą kartą buvo pristatytas Lietuvos ir Estijos atstovams.
 

Apie Pirelli Kalendorių
Pirelli Kalendorius pirmą kartą buvo išleistas 1964 metais. Per visą šio projekto egzistavimo laiką jame dalyvavo 33 fotografai, iš kurių 9 sukūrė po 2 leidinius; Europoje  buvo sukurta17 Kalendorių (6 – Jungtinėje Karalystėje, 6 – Prancūzijoje, 3 – Ispanijoje, 2 – Italijoje), JAV – 11, Karibuose – 4, Afrikoje – 5, 3 – Brazilijoje ir 1 – KLR (Kinijos Liaudies Respublikoje); spalvotų leidinių buvo 26, juodai baltų – 9, o dar 6 leidiniai – mišrūs.