--> Labeling -->

GT Radial pagamino žiemines padangas jų sudėtyje panaudojant saulėgrąžų aliejų

GT Radial pagamino žiemines padangas jų sudėtyje panaudojant saulėgrąžų aliejųAutopromotec parodoje Bolonijos mieste Italijoje buvo pirmą kartą viešai pristatyta naujoji žieminė GT Radial WinterPro Hp padanga, pagaminta sudėtyje panaudojant saulėgrąžų aliejų.

Tarp techninių GT Radial WinterPro Hp ypatumų galima būtų priskirti asimetrinį protektoriaus raštą – dideli išoriniai blokai atsako už pagerintą manevringumą ant sausos dangos, net ir esant dideliems greičiams, o vidinėje dalyje esantys blokai užtikrina optimalų sukibimą ant šlapios dangos ir sniego. Išdėstymas ir zigzago formos lamelės sukurtos siekiant pagerinti traukos jėgą ant apsnigto ir apledėjusio paviršiaus, o trys platūs išilginiai grioveliai išskaido didelį kiekį vandens, tuo pačiu metu išsaugodami vienodo dydžio kontaktinę zoną su kelio paviršiumi.

Kaip pareiškė gamintojas, pagrindiniu tikslu kuriant naująją padangą buvo sukurti ją tokią, kuri būtų ženkliai geresnė už savo pirmtaką – GT Radial Champiro WT-AX – pagerinant sukibimą ant šlapio paviršiaus ir sniego, o taip pat važiavimo komfortą.

GT Radial Champiro WT-AX

Tam, kad įgyvendinti šią užduotį, GT Radial inžinieriai priėmė ne visiškai įprastą sprendimą ir į padangos gumos mišinio sudėtį pridėjo natūralaus saulėgrąžų aliejaus, kuris, pasak jų, leidžia padangai išsaugoti savo savybes net ir esant žemai temperatūrai,  taip pat pagerina sukibimą ir valdymą ant apsnigto paviršiaus. Jeigu lygintume naująjį ir ankstesnį  žieminių GT Radial padangų modelį, naujasis modelis tapo blogesniu, pagal važiavimo savybes ant ledo, kas tikėtina,  kad ji pirmiausia skirta švelnioms europinės žiemos sąlygoms.

Reikia pažymėti, kad saulėgrąžų aliejų, gaminant automobilines padangas, jau keletą metų naudoja Michelin (Helio Compound technologija, užpatentuota Prancūzijos bendrovės). Michelin specialistai taip pat pažymėjo, kad ši natūrali medžiaga, leidžia padidinti gumos lankstumą esant žemai temperatūrai, todėl jis yra naudojamas gaminant naujas Michelin Pilot Alpin 4 žiemines padangas.

 

GT Radial WinterPro HP ir GT Radial Champiro WT-AX savybių palyginimas

GT Radial WinterPro HP ir GT Radial Champiro WT-AX savybių palyginimas

GT Radial WinterPro HP bus skirtingų išmatavimų nuo 16 iki 20 colių dydžio su greičio indeksais H ir V. Pagal Europinę padangų ženklinimo sistemą jos gavo „E” už pasipriešinimą riedėjimui ir „C” už sukibimą ant šlapios dangos. Riedėjimo triukšmo lygis, pagal gamintojų pateikiamus duomenis yra 71 dB.