--> Labeling -->

Ar paruoštas Jūsų automobilis žiemai?

Vai Tavs auto ir gatavs ziemas sezonai?

Dar rudenį dalis vairuotojų susimąstė apie savo automobilio paruošimą žiemos sezonui. Tam, kad jaustis kelyje užtikrintai ir saugiai net ir iškritus sniegui reikia nepamiršti keletos taisyklių, kurių būtina laikytis, kad žiema neužkluptų netikėtai!

1. Žieminės padangos

Nepriklausomai nuo to, buvo padangos įsigytos praeitą sezoną ar tai naujos padangos, būtinai reikia patikrinti:

• protektoriaus gylį – minimalus leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis 4 mm;

• slėgis – tinkamas slėgis padangoje ne tik prailgins padangos tarnavimo laiką ir suteiks komfortą, bet ir užtikrins saugumą;

• atsarginio rato būklę;

2. Aušinimo skysčio lygis ir atsparumas šalčiui

Prisiminkite, kad pagrindinė antifrizo funkcija – tai automobilio variklio aušinimas. Savo ruožtu, žiemos periodu antifrīzas neturi užšąlti, nes tai neigiamai veikia automobilio darbą. Todėl prieš kiekvieną sezoną patikrinkite antifrizą specializuotame servise.

3. Akumuliatorius

Artinantis žiemai, būtinai reikia patikrinti akumuliatoriaus būklę, kad atėjus šalčiui, jis dirbtų tinkamai ir automobilis užsivestų be problemų.

Paprasčiausia akumuliatorių tikrinti specializuotame servise. Ir tuo atveju, jeigu akumuliatorius iškrautas, bet dar tinkamas naudojimui, jį būtina pakrauti. Taip pat prisiminkite, kad jeigu automobilis naudojamas rečiau, akumuliatorių rekomenduojama patikrinti kartą per tris mėnesius.

4. Valytuvai ir langų skystis

Ruošiantis žiemai, būtina patikrinti valytuvų būklę. Jeigu jie jau susidėvėjo, būtinai juos reikia pakeisti naujais. Būtent valytuvai užtikrina matomumą sningant.

Be to, nepamirškite užpilti specialaus neužšalančio langų skysčio. Nepritaikytas žemai temperatūrai skystis gali užšalti.

5. Durų sandarinimo gumų ir spynų paruošimas nuo užšalimo apsaugančiomis priemonėmis.

Kasdieninė profilaktika

Ruošiantis žiemai negalima pamiršti ir apie tokius dalykus, kuriuos mes turime tikrinti ir kontroliuoti kasdien, profilaktiniais tikslais:

• stabdžių skysčio lygio patikrinimas

• Apšvietimo patikrinimas

Linkime Jums gero ir saugaus kelio!