--> Labeling -->

Kas yra universalios padangos? Mes tai žinom!

Kas yra universalios padangos? Mes tai žinom! Iki šiol automėgėjai visų sezonų padangą laiko universalia. Kam vasarinės padangos, kam žieminės, jei yra „universalės“! Tokia nuomonė gana paplitusi. O jei yra paklausa, vadinasi yra ir pasiūla. Kai kurios kompanijos pradėjo leisti universalias padangas tik todėl, kadangi jas perka. Taigi, išsiaiškinkime, kas yra universali padanga:

Universalios padangos kartais yra kompromisas tarp vasarinių ir žieminių. Ant tokių padangų užrašyta: „all season“ (visiems sezonams), “4S” (4 sezonai), „tous terrain“ (visos dangos) arba „AW“ (any weather — bet koks oras) — tik tokios padangos yra universalios.

Daugelis mano, kad padangos, pažymėtos M+S yra universalios, tačiau taip nėra. Ženklai M+S — Mud and Snow (purvas ir sniegas) — naudojami ant 80% visureigių padangų, tačiau daugelis gamintojų deda šiuos sutrumpinimus ir ant vasarinių padangų. Kaip taisyklė tokios padangos nėra skirtos naudojimui visus metus, nes jos pagrinde gaminamos regionuose su pakankamai šiltu klimatu ir negali pilnavertiškai vykdyti savo funkcijų mūsų oro sąlygomis.

Universalių padangų protektoriaus kontūras yra labiau išretintas, kontūro elementai grupuojami į aiškiai atskiriamą takelį ir padalyti įvairių pločių grioveliais: ant kontūro elementų — blokelių — yra siauri, papildomo mikrokontūro išraižymai — „eglutė“. Pagal „padangininkų“ sumanymą, „universalė“ gali užtikrinti priimtiną saugumo lygį žiemą ir pakankamą komfortą vasaros kelyje. Tačiau reikėtų atsižvelgti, kad naudojant universalias padangas vasarą, protektorius dėvisi greičiau, palyginus su vasarinėmis padangomis.

Dauguma gamintojų rekomenduoja tokio tipo padangas naudoti tose gamtinėse juostuose, kurių vidutinė žiemos temperatūra yra apie 0°C.

Vasarinių ir žieminių padangų gumos mišinio sudėtis labai skiriasi, ir sukurti padangas, kurios galėtų vienodai gerai veikti temperatūrų diapazone nuo –20 °C iki +30°C, praktiškai neįmanoma. Todėl skirtinguose klimato ir oro sąlygose, vienos ir tos pačios padangos veiks skirtingai, kartais net nenuspėjamai.

Iš anksčiau paminėtų dalykų galime daryti išvadą, kad universalios padangos tinka, jei jūs važinėjate po miestą, gerai nuvalytais keliais ir retai išsukate iš maršruto, namai-darbas-parduotuvė, ribų. Tokiu atveju, iš tikrųjų yra prasmė pagalvoti apie „universales“. O, jei jūs dar važiuojate už miesto (į sodą, paslidinėti ir t.t.), tai žinoma būtina įsigyti žiemines padangas.