--> Labeling -->

Padangos — tai Jūsų saugumas!

Labas riepas - tā ir Jūsu drošība!

Nežiūrint į tai, kad šiuolaikiniai automobiliai aprūpinti tokiomis sistemomis, kaip ABS, (stabdžių antiblokavimo sistema), ESP (kurso pastovumo sistema), EDC (šilumos padavimo reguliavimo sistema) visiškai nereiškia, kad tai bet kuriuo atveju suteiks Jums saugumą žiemos keliais. 

Tokios sistemos suderintos efektyviam darbui kartu su kelio danga ir padangomis, o važiuojant su vasarinėmis padangomis plikledžiu, suges netgi aukščiausios technologijos saugumo sistema. Ir ne tik apsnigtuose keliuose, bet ir tokiais momentais, kai oro temperatūra nukrenta žemiau 7°C, rizika patirti avariją padidėja. 

Pateiksime 5 priežastis, kodėl žiemos sezonu reikėtų pasirinkti žiemines padangas:

 

  • Esant temperatūrai žemesnei nei +7°C, vasarinių padangų gumos mišinys vis labiau ir labiau sukietėja, dėl to padangų sukibimas su keliu mažėja. Kuo minkštesnė guma, tuo geriau ir efektyviau ji prisitaiko prie žiemos kelio dangos. 
  • Testavimai rodo, kad lengvasis automobilis su vasarinėmis padangomis, važiuodamas 50 km/val. greičiu, gali visiškai sustoti tik už
  • 4 mm protektoriaus gylis — tai kritinė žyma, po kurios žieminės padangos nustoja atlikinėti savo funkcijas ir nustoja elastingumo.
  • Esant mažesniam nei 4 mm protektoriaus gyliui, neįmanoma pereiti kasmetinės transporto priemonės techninės apžiūros. Taip pat daugumoje draudimo bendrovių negalioja KASKO draudimas, jei padangos neatitinka teisinių reikalavimų.
  • Slydimo šlapiu paviršiumi pavojus (visiško sukibimo su kelio danga praradimas, sukeltas paviršiaus vandens sluoksnio) taip pat išauga, esant mažesniam protektoriaus gyliui, o naujos padangos daug efektyviau ir greičiau išstumia vandenį nuo paviršiaus kontakto.

Labas riepas - tā ir Jūsu drošība! Labas riepas - tā ir Jūsu drošība! Labas riepas - tā ir Jūsu drošība!

Jei po ranka neturite protektoriaus gylio matuoklio, tai nustatyti padangų susidėvėjimo padėtį padės paprasta dviejų latų moneta — jos geltonas kraštas kaip tik atitinka 4 mm!

Labas riepas - tā ir Jūsu drošība!

Stenkitės kurti savo saugumą patys ir stenkitės nesukelti pavojaus gyvybei kitiems eismo dalyviams — laiku keiskite padangas!