--> Labeling -->

Test World: Vasarinių 205/55 R16 dydžio padangų testas (PCP7-2/15)

Suomiai iš Test World pratestavo 15 aktualių vasarinių padangų modelių. Tikrai prastų padangų šiame teste nebuvo, tačiau tos kurios liko paskutinėse vietose, labai rimtai nusileido lyderėms, taip kad sunku rasti kitą argumentą, negu maža kaina, šių padangų įsigijimui. O taupyti saugumo sąskaita vargu ar verta.


Pratestuotų padangų sąrašas:
Apollo Alnac 4G, Barum Bravuris 3 HM, Continental ContiPremiumContact 5, Dunlop Sport BluResponse, Firestone TZ300α, Goodride SA37, Goodyear EfficientGrip Performance, Hankook Ventus Prime2 K115, Kumho Solus HS51, Landsail LS588 UHP, Michelin Primacy 3, Nankang Econex NA-1, Nokian Hakka Blue, Pirelli Cinturato P7 Blue, Vredestein Sportrac 5.

Результаты тестов и мнения экспертов:

 

1. Continental
PremiumContact 5

Įvertinimas: 9,5
Saugumo reitingas: *****

Didelis sukibimas ant sauso ir šlapio paviršiaus
Geras valdomumas esant bet kokioms sąlygoms

Didelis pasipriešinimas riedėjimui

Continental suteikia vienodai gerą sukibimą visomis sąlygomis. Šlapiuose keliuose valdomumas yra labai stabilus ir vairuotojo nelaukia staigmenos. Atsparumas akvaplanavimui – aukštas, stabdymo kelias – trumpas. Ant sauso paviršiaus padangos elgiasi užtikrintai bei greitai reaguoja į vairuotojo veiksmus. Galinės ašies susikibimas gerai išsaugomas ekstremalių manevrų metu. Padangos taip pat labai tylios, tačiau jų pasipriešinimas riedėjimui – per didelis.

2. Nokian
HakkaBlue

Įvertinimas: 9,3
Saugumo reitingas: *****

Geras valdomumas ant šlapio paviršiaus
Žemas triukšmo lygis
Mažas pasipriešinimas riedėjimui

Palyginti ilgas stabdymo kelias ant sauso ir šlapio paviršiaus

Nokian puikiai save jaučia ant šlapių paviršių, kur jų sukibimas – aukštas (tiek išilginis, tiek skersinis), o stabilus valdomumas net gi esant avarinėms situacijoms. Ant sausos dangos šios padangos taipogi adekvačiai reaguoja į vairuotojos veiksmus bei nepraranda galinės ašies sukibimo esant staigiems manevrams. Be to, prie viso to, šių padangų žemas triukšmo lygis, tolygus (sklandus) važiavimas bei žemas pasipriešinimas riedėjimui.

2. Pirelli
Cinturato P7 Blue

Įvertinimas: 9,3
Saugumo reitingas: *****

Aukštas sukibimas ant sauso paviršiaus
Geras valdomumas bet kokiomis sąlygomis

 

Pirelli sukibimas ant šlapios kelio dangos šiek tiek žemesnis nei geriausių padangų, tačiau ekstremaliose situacijose padeda tiksli reakcija į vairo pasukimus ir nuspėjamumas. Jei kalbėti apie sausus kelio paviršius, čia Pirelli pademonstravo tiesiog puikius rezultatus. Jos lengvai ir patikimai susidoroja su bet kokiais manevrais, o vertinant triukšmą ir komfortą, nors ir nusileidžia kitoms padangoms, tačiau ne tiek daug, kad tai būtų laikyti dideliu trūkumu.

4. Goodyear
EfficientGripPerformance

Įvertinimas: 9,1
Saugumo reitingas: *****

Žemas pasipriešinimas riedėjimui
Aukštas sukibimas ant šlapių paviršių

Su testais ant šlapio paviršiaus Goodyear susidorojo be sunkumų, tačiau ant sauso asfalto jų reakcijos šiek tiek per lėtos, ypatingai esant skubiems manevrams. Vis dėlto šios padangos yra pakankamai nuspėjamos. Goodyear pasipriešinimas riedėjimui pasirodė pačiu žemiausiu teste. Šios padangos yra labai tylios.

5. Kumho
Solus HS51

Įvertinimas: 8,9
Saugumo reitingas: *****

Trumpas stabdymo kelias ant šlapio paviršiaus
Stabilus valdomumas

Didelis pasipriešinimas riedėjimui

Kumho pademonstravo aukštą sukibimo lygį ant šlapio paviršiaus ir gera atsparumą akvaplanavimui. Padangos elgiasi labai užtikrintai, netgi nežiūrint į nedidelį skersinio sukibimo trūkumą. Ant sauso asfalto į vairuotojo veiksmus padangos reaguoja kiek vangokai, tačiau staigių sukibimo praradimų atliekant staigius manevrus galima nebijoti.  Triukšmo lygis ir komfortas priimtini, tačiau pasipriešinimas riedėjimui per didelis.

6. Hankook
Ventus Prime2

Įvertinimas: 8,8
Saugumo reitingas: *****

Trumpas stabdymo kelias ant šlapio paviršiaus
Stabilus valdomumas

Didelis pasipriešinimas riedėjimui

Hankook efektyviai stabdo ir gerai išlaiko sukibimą važiuojant posūkiais esant šlapiam paviršiui, o taip pat nusakomai elgiasi esant staigiems manevrams ant sauso asfalto. Su triukšmu bei komfortu problemų nėra, tačiau problemų yra su pasipriešinimu riedėjimui.

7. Dunlop Sport BluResponse

Įvertinimas: 8,6
Saugumo reitingas: ****

Mažas pasipriešinimas riedėjimui
Geras atsparumas akvaplanavimui

Palyginti silpnas sukibimas ant šlapio paviršiaus

Dunlop pakankamai geros stabdymo savybės ant šlapios dangos, bet gana silpnas skersinis sukibimas. Padangos gerai priešinasi akvaplanavimui, tačiau ekstremaliose situacijose elgiasi truputi nervingai. Ant sausų paviršių  Dunlop pademonstravo staigią reakciją į vairo pasukimus ir puikų valdomumą atliekant staigius manevrus. Dunlop taip pat labai tylios ir turi mažą pasipriešinimą riedėjimui.

8. Landsail
LS588 UHP

Įvertinimas: 8,3
Saugumo reitingas: ****

Короткий тормозной путь на сухой и мокрой поверхности

Недостаточно хорошая управляемость на сухой поверхности
Очень слабая устойчивость к аквапланированию

Landsail charakteristikos pasirodė stebėtinai nesubalansuotos. Stabdymo efektyvumas ant šlapio paviršiaus puikus, tačiau valdomumas labai nestabilus. Šios padangos blogiau nei kitos susidorojo su ekstremaliais manevrais ir pakankamai jaučiamu akvaplanavimui. Ant sauso asfalto Landsail vėl staigiai sustabdo automobilį, tačiau tuo pačiu labai lėtai reaguoja į vairo pasukimus, o skersinis sukibimas ir stabilumas per daug silpni optimaliam staigaus manevro dideliu greičiu atlikimui. Dėka savo minkštumo šios padangos pademonstravo aukštą komforto lygį, kadangi jos efektyviai sugeria kelio nelygumus.

9. Michelin
Primacy 3


Įvertinimas: 8,2
Saugumo reitingas: ***

Stabilus valdomumas

Palyginti mažas sukibimas ant šlapio paviršiaus

Michelin leidžia pakankamai lengvai kontroliuoti automobilį ant šlapio paviršiaus. Posūkius įveikia šiek tiek lėtokai, bet užtikrintai ir neprarandama kontrolė ekstremaliose situacijose. Stabdymo kelias ne toks ilgas, kad būtų galima kalbėti apie aiškius efektyvumo trūkumus. Ant sauso asfalto Michelin elgiasi užtikrintai, tačiau stabdymo teste pasiekė tik vidutinį rezultatą. Triukšmas ir komfortas taip pat vidutiniai, ir bendrai Michelin pasirodė vidutiniškai, tačiau šios padangos neturi kokių nors rimtų trukumų.

9. Vredestein
Sportrac 5

Įvertinimas: 8,2
Saugumo reitingas: ***

Geras valdomumas ant šlapio paviršiaus

Nepakankamai geras valdomumas ant sauso paviršiaus  
Silpnas pasipriešinimas akvaplanavimui

Vredestein pakankamai gerai stabdo ant šlapio paviršiaus, tačiau  per daug lengvai pasiduoda akvaplanavimui. Valdomumas iš esmės geras, tačiau padangos, sumontuotos ant galinės ašies, sunkiai išlaiko sukibimą atliekant staigius manevrus. Ant sauso paviršiaus Vredestein pilnumoje elgiasi užtikrintai ir nuspėjamai, tačiau vėl gi, galinės padangos ekstremaliose situacijos gali ganėtinai lengvai pasiduoti šoniniam slydimui. Važiavimo komfortas – vidutinis, triukšmo lygis nors ir didelis, tačiau ne tiek kad pernelyg trukdytų.

11. Barum
Bravuris 3 HM

Įvertinimas: 7,9
Saugumo reitingas: ***

Priimtina trauka ant šlapio paviršiaus

Silpnas pasipriešinimas akvaplanavimui
Nepakankamai geras valdomumas ant sauso paviršiaus

Barum stabdymo kelias ant šlapios dangos trumpas, ir visumoje jos gerai susidoroja ekstremaliose situacijose, nepaisant santykinai žemo sukibimo. Tačiau padangos per lengvai pasiduoda akvaplanavimui. Ant sausų paviršių Barum elgiasi labai apatiškai, jų reakcija į vairo pasukimus lėta ir miglota, tačiau padangos bent jau nėra linkusios į staigų sukibimo praradimą. Stabdymo efektyvumas tik vidutinis. Barum ne labai sėkmingai sugeria kelio nelygumus.  Šių padangų triukšmo lygis santykinai aukštas.

12. Firestone
TZ300α

Įvertinimas: 7,6
Saugumo reitingas: **

Geras pasipriešinimas akvaplanavimui

Žemas sukibimas ant šlapio paviršiaus
Ilgas stabdymo kelias ant sauso paviršiaus

Ant šlapio asfalto Firestone per lėtai sustabdo automobilį, tačiau bendrai elgiasi užtikrintai ir logiškai – kol nepasiekiama sukibimo riba, po ko šios padangos ją  iš karto praranda.  Tuo pačiu metu padangos turi gerą atsparumą akvaplanavimui. Ant sausos dangos Firestone per daug lėtai reaguoja į vairo pasukimus ir jų stabdymo kelias buvo ilgiausias teste. Firestone pakankamai tylios, ekonomija – vidutinė.

13. Goodride
SA37

Įvertinimas: 7,3
Saugumo reitingas: **

Priimtinas stabdymo efektyvumas

Didelis pasipriešinimas riedėjimui
Nestabilus elgesys ekstremaliose situacijose

Goodride elgiasi labai nestabiliai, su jomis sunku važiuoti šlapia danga, o ekstremaliose situacijose galinės padangos per daug lengvai netenka sukibimo. Ant sauso paviršiaus per daug sulėtinta padangų reakcija į vairo pasukimus, o galiniai ratai vėlgi gali lengvai pasiduoti šoniniam slydimui, kas labai nepageidautina apvažiuojant kliūtis. Triukšmo lygis žemas, tačiau važiavimas gana kietas. Goodride pasipriešinimas riedėjimui – didelis.

13. Nankang
Econex NA-1

Įvertinimas: 7,3
Saugumo reitingas: **

Geras atsparumas akvaplanavimui

Silpnas sukibimas ir nepakankamai geras valdomumas ant šlapio paviršiaus
Žemas komforto lygis

Nankang stabdymo kelias – ilgas, skersinis sukibimas ant šlapios dangos – labai silpnas.  Optimaliai atlikti staigų manevrą vargu ar pavyks, todėl kad padangos, tiek priekinės, tiek galinės ašies gali staiga netekti sukibimo su keliu. Tuo pačiu  metu padangos gerai pasipriešina akvaplanavimui. Ant sauso paviršiaus padėtis šiek tiek geresnė, tačiau padangos vis dėl to nepakankamai gerai susitvarko su ekstremaliomis situacijomis. Nankang ne labai efektyviai sugeria kelio nelygumus.  Šių padangų triukšmas aiškiai girdimas automobilio viduje. Ekonomiškumas – vidutinis.

15. Apollo Alnac 4G

Įvertinimas: 7,2
Saugumo reitingas: *

Žemas triukšmo lygis
Geras važiavimo tolygumas (sklandumas)

Žemas sukibimas ir nepakankmai geras valdomumas ant šlapių paviršių
Silpnas pasipriešinimas riedėjimui

Apollo nepakankamai efektyviai stabdo ant šlapio paviršiaus, šių padangų gana žemas skersinis sukibimas. Be to, posūkiuose padangos lengvai pradeda slysti, o apvažiuojant kliūtis galiniai ratai gali staiga pradėti slysti į šoną. Akvaplanavimo atsparumas taip pat per žemas. Ant sausos dangos padangos elgiasi nuspėjamai, nors joms ir neužtenka sukibimo lygio. Triukšmo ir komforto atžvilgiu viskas gerai, ekonomiškumas – vidutinis.

Colesa.ru