--> Labeling -->

Auto Bild: Žieminių padangų testas 225/50R17 dydžio (PStz3-1/13)

Auto Bild: Žieminių padangų testas 225/50R17 dydžio (2013)Žieminės padangos skirtos sportiškiems vidutinės klasės automobiliams

225/50 R17 V padangos šiuo metu madingos. Šis dydis jau seniai naudojamas ant sportiškų vidutinės klasės automobilių, pristatomų BMW ir Audi modelių. Mes testavome devynias šio populiaraus dydžio padangas.  

Apsnigti keliai, slidūs šlaitai ir apledėjusios sankryžos. Dėl šiuolaikinių žieminių padangų ir tokių pačių dinaminių valdymo sistemų, kaip pavyzdžiui TCS, DSC ir ABS, žiema jau nebėra tokia grėsminga vairuotojams. Net ir nepatyrę vairuotojai pasiekia savo paskirties vietą slidžiais keliais. Ir nuo to laiko, kai buvo įvestas privalomas žieminių padangų naudojimas, nėra registruotų „spusčių“ augimo apledėjus keliams arba iškritus sniegui.   

Auto Bild: Žieminių padangų testas 225/50R17 dydžio (2013) Auto Bild: Žieminių padangų testas 225/50R17 dydžio (2013) Auto Bild: Žieminių padangų testas 225/50R17 dydžio (2013) Auto Bild: Žieminių padangų testas 225/50R17 dydžio (2013)
Auto Bild: Žieminių padangų testas 225/50R17 dydžio (2013) Auto Bild: Žieminių padangų testas 225/50R17 dydžio (2013) Auto Bild: Žieminių padangų testas 225/50R17 dydžio (2013) Auto Bild: Žieminių padangų testas 225/50R17 dydžio (2013)

Aišku, žieminės padangos taip pat tampa geresnės ir saugesnės. Gumos mišinio sudėtis, išsauganti gerą sukibimą ir esant temperatūrai žemiau nulio, ir efektyviau dirbančių protektoriaus lamelių, užtikrina patikimą ir be įtampos važiavimą žiemos sąlygomis. Tačiau būkite atidūs: ne kiekviena žieminė padanga užtikrina optimalų saugumo rezervą visame mūsų žiemos kelių sąlygų spektre.  

Ant sniego ir ant ledo visi mūsų devyni kandidatai parodė save iš gerosios pusės. Bet jau ant šlapio kelio prasideda blogiausių atranka. Hankooks Winter i*cept evo stabdymo teste nuo 100 km/h greičio iki nulio buvo reikalingas papildomas atstumas, tolygaus vienam automobilio ilgiui. Bet pati didžiausia susirūpinimą sukėlė Rockstone S210 Ice-Plus padanga, dalyvavusi pigių padangų kategorijoje. Su likusiu greičiu 46 km/h jos slydo šalia Hankook ir sustojo tik už papildomų 13.6 metrų. Ryškus pavyzdys tam, kaip greitai pigus gali tapti brangiu: avarijos atveju pigių padangų privalumas, maždaug 300 eurų už komplektą, greitai pradingsta. Tokiu atveju, geriau rinktis žinomų prekinių ženklų prekes? Mūsų palyginimai pateikia atsakymą į šį klausimą ir nurodo padangas, kurios užtikrina gerą sukibimą esant bet kokioms oro sąlygoms.    

Šaltinis:Auto Bild
1 Pirelli Sottozero 3 Įvertinimas: puiku
Pirelli-Winter-Sottozero-3

• Stipriosios pusės: aukščiausios klasės padangos ir puiki kokybė su trumpu stabdymo keliu ant šlapio ir apsnigto paviršiaus. Geras saugumo rezervas esant slydimo vandesn sluoksniu (akvaplaniravimo) grėsmei, mažas pasipriešinimas riedėjimui.

 

 

 
• Trūkumai: Šiek tiek per didelis stabdymo kelias ant sauso paviršiaus.
2  Continental WinterContact TS 850  Įvertinimas: puiku
     Continental-WinterContact-TS-850

• Stipriosios pusės: Žieminės padangos su gerais dinaminiais parodymais. Stabilus šoninis stabilumas ir trumpas stabdymo kelias ant apsnigto paviršiaus ir esant sausam orui. Žemas pasipriešinimas riedėjimui.

 • Trūkumai: Padidintas triukšmo lygis.

 

Goodyear UltraGrip 8 Performance  Įvertinimas: puiku
Goodyear-UltraGrip-8-Performance

• Stipriosios pusės: Universalios padangos su geromis žiemos charakteristikomis. Subalansuotas ir tikslus valdymas tiek ant sauso, tiek ir ant šlapio paviršiaus. Žemas triukšmo lygis.

 

• Trūkumai: Tik vidutiniai parodymai ant apsnigto paviršiaus.

Michelin Alpin A4  Įvertinimas: puiku
Michelin-Alpin-A4

• Stipriosios pusės: Puikus valdymas ant apsnigtų paviršių. Geras valdymas ir trumpas stabdymo kelias ant sauso ir apsnigto paviršiaus. Važiavimo komfortas ir žemas pasipriešinimas riedėjimui.

• Trūkumai: Vidutiniai parodymai ant šlapio kelio paviršiaus.

5 Dunlop SP Winter Sport 4D   Įvertinimas: gerai 
Dunlop-SP-Winter-Sport-4D

• Stipriosios pusės: Žieminės padangos pasižyminčios puikia trauka ir mažiausiu stabdymo keliu ant apsnigto paviršiaus. Užtikrintas šoninis stabilumas ir geri dinaminiai parodymai ant šlapio paviršiaus, o taip pat mažas pasipriešinimas riedėjimui.

 

• Trūkumai: Jaučiama pernelyg stipri reakcija į vairo pasukimus ant sauso paviršiaus.

Nokian WR D3  Įvertinimas: gerai 
 Nokian-WR-D3

• Stipriosios pusės: Sportiškas valdymas ir trumpas stabdymo kelias ant sauso paviršiaus. Stabilūs, patikimi dinaminiai parodymai ant šlapio paviršiaus. Žemas pasipriešinimas riedėjimui.

• Trūkumai: Nepakankamas šoninis stabilumas ir nepakankama reakcija į vairo pasukimus ant apsnigtų kelių.

Toyo Snowprox S953 Įvertinimas: gerai 
Toyo-Snowprox-S953

• Stipriosio pusės: Geriausias atsparumas slydimui vandens sluoksniu (akvaplaniravimui). Patikimas šoninis stabilumas ir geras valdymas ant sauso paviršiaus. Geras komforto lygis.

• Trūkumai: Per lėta ir nepakankama reakcija į vairo pasukimus ant apsnigto ir šlapio kelio.

Hankook Winter I*cept Evo  Įvertinimas: patenkinamai
 Hankook-Winter-I-cept-Evo

• Stipriosios pusės: Trumpas stabdymo kelias ir stabilūs dinaminiai parodymai ant apsnigto kelio. Tyla ir komfortas važiuojant.

• Trūkumai: Vėluojanti reakcija ir nepakankamas valdymas ant sauso ir šlapio kelio, šiek tiek prailgintas stabdymo kelias ant šlapio paviršiaus.

9 Rockstone S210 Ice-Plus    Įvertinimas: patenkinamai
Rockstone-S210-Ice-Plus

• Stipriosios pusės: Geras šoninis stabilumas ir trumpas stabdymo kelias ant sniego, žemas pasipriešinimas riedėjimui.

• Trūkumai: ribotas naudojimas šlapiu oru ir žemas atsparumas slydimui vandens sluoksniu (akvaplaniravimui), ženkliai padidintas stabdymo kelias, o taip pat ženkliai sumažinta reakcija į vairo pasukimus.