--> Labeling -->

Test World: Didelis žieminių 205/55 R16 dydžio padangų testas (2015)

Test World ekspertai testuoja 12 dyliuotų ir 8 frikcines žiemines padangas. Ginčas apie tai, kurios padangos geresnės  – dygliuotos ar frikcinės, tęsiasi jau dešimtmetį, ir kažkoks tai galutinis atsakymas greičiausia neegzistuoja. Arba bent jau viskas priklauso nuo to, kokiu kampu žiūrima į padangų pasirinkimą. Savo paskutiniame teste žymi Suomijos organizacija Test World palygino 20 modelių abiejų kategorijų padangų ant kelių tipų paviršių.  Testuose buvau naudojamas Ford Focus, o visos padangos buvo populiaraus 205/55 R16 dydžio.

testworld-winter

Dygliuotų padangų sąrašas:
•    Bridgestone Blizzak Spike-01
•    Continental IceContact 2
•    Dunlop Ice Touch
•    Gislaved Nord*Frost 100
•    Goodyear UltraGrip Ice Arctic
•    Hankook Winter i*Pike RS+ W419D
•    LingLong Green-Max Winter Grip
•    Michelin X-Ice North 3
•    Nokian Hakkapeliitta 8
•    Nokian Nordman 5
•    Pirelli Ice Zero
•    Sava Eskimo Stud

Nedygliuotų padangų sąrašas:
•    Bridgestone Blizzak WS80
•    Continental ContiVikingContact 6
•    Goodyear UltraGrip Ice 2
•    Michelin X-ice Xi3
•    Nankang Ice Activa Ice-1
•    Nokian Hakkapeliitta R2
•    Nokian Nordman RS
•    Pirelli Ice Zero FR

Ekspertų nuomonė apie kiekvieną padangą pristatyta žemiau

Dygliuotos padangos:

1. Nokian Hakkapeliitta 8 Оценка: 8,8
Nokian Hakkapeliitta8 copy Didelis sukibimas ant ledo
Geras valdomumas žiemos sąlygomis
Vidutiniai rodikliai ant asfalto
Nokian gavo aukščiausius įvertinimus visose disciplinose ant ledo, kur jų stabdymo kelias – trumpas, šoninis stabilumas – didelis, kam didelę įtaką daro 190 dyglių buvimas.  Ant sniego, šios padangos taipogi buvo tarp geriausiųjų, o savo trūkumus šios padangos pademonstravo stabdymo efektyvumo ir valdomumo ant šlapio asfalto testuose. Ekspertai pažymėjo, jog tai normali situacija, jeigu kuriant padangą pagrindiniu prioritetu tampa maksimalus sukibimas ant ledo.
2. Continental IceContact 2 Оценка: 8,6
Continental Ice Contact 2 Didelis sukibimas ant sniego ir ledo
Geras valdomumas bet kokiomis oro sąlygomis
Vidutinis stabdymo ant ledo efektyvumas
Continental taipogi puikiai pasirodė testuose ant ledo, nors stabdymo efektyvumo ir įsibėgėjimo atžvilgiu šios padangos vis dėl to truputėlį nusileido Nokian. Tuo pat metu pilotai šioms padangoms skyrė 10 balų už elgesį, kuris buvo stabilus ir nuspėjamas. Apsnigtoje trasoje Continental taipogi buvo vienos iš lyderių, ir jos aiškiai geresnės negu Nokian, ant šlapio paviršiaus. Kitais žodžiais tariant, tai padangos, galinčios optimaliai susitvarkyti su bet kokiomis sąlygomis ir neturinčios jokių akivaizdžių trūkumų.   
2. Hankook Winter i*Pike RS+ W419D Оценка: 8,6
hankook-winter-ipike-rsplus Didelis sukibimas ant sniego ir ledo
Mažas pasipriešinimas riedėjimui
Vidutinis valdomumas ant asfalto 
Hankook užima vietą ant podiumo, taigi korėjiečių prekinis ženklas, visiškai tikėtina,  galės tapti vienu iš pirmaujančių atšiaurios žiemos padangų rinkos žaidėju. Hankook padangų trumpa sustabdymo kelias ir didelės traukos jėgos ant sniego ir ledo, o vingiuotoje trasoje šios padangos buvo vienos iš pačių greičiausių padangų, kas sako apie jų gebėjimą išlaikyti sukibimą skirtingose situacijose. Ant šlapio asfalto Hankook taip pat greitai sustabdo automobilį, tačiau esant tokiai situacijai šios padangos gali per smarkiai pradėti slysti. Šių padangų neypatingai geras informatyvumas.         
4. Pirelli Ice Zero Оценка: 8,5
Pirelli Ice Zero copy Didelis sukibimas ant ledo
Geras valdomumas žiemos sąlygomis
Aukštas triukšmo lygis
Dar vienas geras Pirelli rezultatas. Ant ledo šios padangos elgiasi užtikrintai ir patikimai,  nepateikdamos nemalonių siurprizų, o ant sniego Pirelli nors ir palyginti ilgas stabdymo kelias, bet gera traukos jėga ir geras skersinis sukibimas. Papildomai prie to, Pirelli pasirodė vienomis iš geriausių dygliuotų padangų ant šlapio asfalto, kur jų taip pat labai stabilus valdomumas. Minusas tame, jog Pirelli padangų triukšmas garsesnis negu daugelio kitų padangų.
4. Goodyear UltraGrip Ice Arctic Оценка: 8,5
GoodyearUltraGrip Ice Arctic copy Trumpas stabdymo kelias ir didelė traukos jėga ant sniego
Geras charakteristikų balansas
Vidutinis stabdymo ant šlapio asfalto efektyvumas
Goodyear šį kartą, greičiausiai, nurungė visas kitas dygliuotas padangas kalbant apie važiavimo charakteristikas ant įvairių paviršių. Šios padangos labai mažai atsiliko nuo geriausiai pasirodžiusių padangų ant sniego ir ledo, kur Goodyear pademonstravo trumpą stabdymo kelią ir  gerą valdomumą. Vienintelis trūkumas – palyginti mažas sukibimas ant šlapio asfalto, tačiau pilotai pažymėjo, jog šios padangos elgiasi nuosekliai ir saugiai.
6. Dunlop Ice Touch Оценка: 8,4

 

Dunlop Ice Touch copy

Geros charakteristikos ant asfalto
Žemas triukšmo lygis
Nestabilus elgesys tam tikromis žiemos sąlygomis  
Dunlop sugebėjo įgyti didelį balų skaičių, ne paskutinė vieta, todėl kad šios padangos pasirodė vienos iš geriausių ant šlapio ir sauso asfalto. Ant sniego ir ledo jos taip pasirodė pakankamai gerai, bet ne taip stabiliai, kaip padangos lyderės. Su įsibėgėjimu ir stabdymu ant ledo viskas tvarkoje, kaip ir su automobilio sulėtinimu ant sniego. Be to šoninis stabilumas ant apsnigtos trasos galėjo būt ir geresnis.
7. Gislaved Nord*Frost 100 Оценка: 8,3
Gislaved Nord Frost 100 Geros charakteristikos ant sniego
Geras sukibimas ant šlapio asfalto
Kaip premium klasės padangai nepakankamai geras sukibimas ant ledo
Gislaved – tai Continental antrosios linijos prekinis ženklas, ir padangų charakteristikos taipogi mažiau įspūdingos. Puikūs padangų rezultatai ant sniego, kalbant apie stabdymą ir valdomumą. Ant apledėjusio paviršiaus Gislaved, ant kurių iš viso 96 dygliai, atsilieka nuo kai kurių kitų padangų, bet nežiūrint į tai, šios padangos nusipelnė pagyrų už gerą stabilumą ir skersinį sukibimą, dėka kurių pilotai galėjo jaustis užtikrinčiau. Kursinis stabilumas – puikus, tačiau Gislaved padangų pasipriešinimas riedėjimui – didelis.  
8. Michelin X-Ice North 3 Оценка: 7,9
Michelin X Ice North3 Stabilus valdomumas bet kokiomis sąlygomis
Žemas triukšmo lygis
Kaip premium klasės padangai nepakankamai geras sukibimas ant ledo
Skirtingai negu dauguma kitų dygliuotų padangų Michelin ne taip stipriai orientuotos į traukos stiprinimą ant ledo, be to šios padangos nusileido kitoms padangoms ir ant apsnigto paviršiaus. Vienintelis pozityvus momentas yra tas, jog padangos labai tolygiai pasirodė visose disciplinose. Ant sauso ir šlapio asfalto Michelin jaučiasi geriau nei daugelis kitų dygliuotų padangų, šių padangų sumažintas triukšmo lygis. Be to, kaip parodė atskiras testas, Michelin gali nudžiuginti labai dideliu atsparumu nusidėvėjimui.  
9. Bridgestone Blizzak Spike-01 Оценка: 7,8
Bridgestone Blizzak Spike 01 Geras sukibimas ant ledo
Vidutinis valdomumas ant sauso ir šlapio asfalto
Didelis pasipriešinimas riedėjimui
Ant ledo Bridgestone gavo aukštus subjektyvius įvertinimus, kadangi pilotams patiko jų valdomumo charakteris. Tuo pat metu ant apsnigtos trasos Bridgestone užėmė pakankamai žemą vietą visose disciplinose, tai yra su sukibimu ant sniego dar reikia padirbėti. Ant šlapio ir sauso asfalto Bridgestone pakankamai greitai sustabdo automobilį, tačiau jos gali labai staigiai prarasti sukibimą posūkyje, ir jų sulėtintos reakcijos į vairo pasukimus. Be to, Bridgestone didins kuro sąnaudas dėl didelio pasipriešinimo riedėjimui.
9. Sava Eskimo Stud Оценка: 7,8
Sava eskimo Stud Trumpas stabdymo kelias ant šlapio asfalto
Vidutinis sukibimas ir valdomumas ant sniego
Sava – tai nebrangios padangos, kurios būtų pademostravusios gerus rezultatus ant ledo, jeigu ne pernelyg ilgas stabdymo kelias. Tuo pat metu ant sniego šios padangos nusileidžia likusioms dygliuotoms padangos, kalbant apie stabdymo efektyvumą ir traukos jėgą, o slydimas gali prasidėti per staigiai. Ant sauso asfalto Sava pateko tarp geriausių padangų.
11. Nokian Nordman 5 Оценка: 7,7
Nokian Nordman 5 copy Priimtinos charakteristikos žiemos sąlygomis
Silpnas sukibimas ant šlapio asfalto
Aukštas triukšmo lygis
Biudžetinės klasės Nordman padangas gamina Nokian, tačiau pagal savo charakteristikas joms labai toli iki Hakkapeliitta linijos padangų. Ant ledo šių padangų palyginti silpna traukos jėga ir ilgas stabdymo kelias, ant sniego viskas buvo truputėlį geriau, bet ant šlapio asfalto šios padangos vėl parodė ne pačius aukščiausius rezultatus. Dar verta pridurti, jog šios padangos elgiasi nuspėjamai, be  netikėtų siurprizų.
12. LingLong Green-Max Winter Grip Оценка: 7,2
Linglong-green-max-winter-grip Geros charakteristikos ant asfalto
Silpnas sukibimas žiemos sąlygomis
Nepakankamai geras valdomumas žiemos sąlygomis
Tegul Jūsų neapgauna pavadinimas Winter Max Grip – iš tikrųjų Linglong labai silpnas sukibimas ant sniego ir ledo, ir iš tikrųjų ant apledėjusio paviršiaus šios padangos nusileidžia netgi kai kurioms nedygliuotoms padangoms. Vienintelis malonus momentas –  trumpas stabdymo kelias ant sniego. Tuo pat metu Linglong labai stipriai pasirodė testuose ant šlapio ir sauso asfalto, šių padangų taip pat puikus kursinis stabilumas.  

Nedygliuotos padangos:

1. Nokian Hakkapeliitta R2 Оценка: 7,7
Nokian Hakkapeliitta_R2 Geros charakteristikos žiemos sąlygomis
Mažas pasipriešinimas riedėjimui
Vidutinis sukibimas ant asfalto
Kurdamos savo frikcines padangas Nokian taip pat neabejotinai siekia to, jog šios padangos nurungtų visus  konkurentus ant ledo, ir šių metų teste Suomijos prekinio ženklo padangos pademonstravo geriausią stabdymo efektyvumą, valdomumą ir skersinį sukibimą ant apledėjusio paviršiaus. Ekspertai pažymėjo, jog netgi po sukibimo praradimo Nokian leidžia išsaugoti automobilio kontrolę. Ant sauso ir šlapio asfalto minkštų Nokian padangų tikėtinai prastas sukibimas ir ilgas stabdymo kelias.
2. Pirelli Ice Zero FR Оценка: 7,6
Pirelli ice zero fr Didelis sukibimas ant sniego, ledo ir šlapio asfalto
Vidutinis valdomumas ant sauso asfalto
Ant ledo Pirelli tapo vienomis iš geriausių nedygliuotų padangų, o jų rezultatai ant sniego pasirodė dar geresniais, kadangi padangos labai užtikrintai elgiasi esant avarinėms situacijoms. Pirelli padangų taip pat puikios važiavimo charakteristikos ant šlapio asfalto, kur jos greitai sustabdo automobilį ir užtikrina optimalų manevringumą. Bet prie visa to, ant sauso paviršiaus gali labai staigiai prarasti sukibimą. Triukšmo lygis – žemas.
2. Goodyear UltraGrip Ice 2 Оценка: 7,6
Goodyear Ultra-Grip-Ice2 copy Trumpas stabdymo kelias ant sniego ir ledo
Geros charakteristikos ant asfalto
Vidutinis skersinis sukibimas ant sniego ir ledo
Goodyear greitai įsibėgėja ir stabdo ant sniego ir ledo, tačiau jos turi tam tikrų problemų su šoniniu stabilumu, dėl ko, sukibimo ribose padangos labai smarkiai gali pradėti slysti – vis dėl to, išsaugo kontrolę pakankamai lengvai. Ant sauso ir šlapio asfalto Goodyear pasirodė kaip vienos iš geriausių, kadangi jų labai efektyvus stabdymas ir tikslios reakcijos avarinių situacijų metu. Apskritai Goodyear reikia deramai įvertinti, kadangi šios firmos padangos pakankamai gerai parodė save ant visų tipų paviršių.
2. Michelin X-ice Xi3 Оценка: 7,6
Michelin-X-IceXi3 Trumpas stabdymo kelias ant sniego ir ledo
Stabilus valdomumas bet kokiomis sąlygomis
Vidutinis sukibimas ant šlapio asfalto
Michelin taip pat gerai pasirodė praktiškai visose disciplinose. Šių padangų trumpas stabdymo kelias ir ant sniego, ir ant ledo, o taip pat stabilus elgesys daugumoje avarinių situacijų. Tačiau tuo pačiu metu Michelin visgi gali prarasti priekinės ašies sukibimą. Ant šlapio ir sauso asfalto Michelin pademonstravo gerą stabdymo efektyvumą ir skersinį sukibimą, nors ir ne tokią didelį kaip geriausių padangų.
5. Continental VikingContact 6 Оценка: 7,5
Continental Viking contact 6 Didelis sukibimas ant sniego ir ledo
Žemas pasipriešinimas riedėjimui
Vidutinis valdomumas ant asfalto
Continental taip pat gali būti vadinamomis vienomis ir geriausių frikcinių padangų, dėka trumpai stabdymo distancijai, dideliam skersiniui skubimui ir  geram kontroliavimui ant ledo. Ant sniego Continental taip pat pademonstravo gerus rezultatus, nors jos ir gali pradėti slysti esant dideliam vairo pasukimo kampui. Ant sauso ir šlapio asfalto palyginti geras padangų stabdymo efektyvumas, tačiau  jos jaučiamos kaip pernelyg minkštos, kas gali pamaišyti esant avarinei situacijai.
6. Nokian Nordman RS Оценка: 7,0

 

Nokian Nordman RS

Didelis sukibimas ant sniego
Žemas pasipriešinimas riedėjimui
Vidutinis sukibimas ant ledo  
Nordman šiek tiek atsilieka nuo savo kategorijos lyderių, kadangi ant ledo šių padangų palyginti silpnas įsibėgėjimo ir stabdymo efektyvumas, o priekiniai ratai gali labai lengvai prarasti sukibimą esant staigiam manevrui. Ant sniego charakteristikos juntamai geresnės, ypatingai kalbant apie šoninį stabilumą ir stabilų elgesį. Ant šlapio ir sauso asfalto Nordman padangų ne koks sukibimas ir sulėtintos reakcijos į vairo pasukimus, tačiau jos nors nepradės smarkiai slysti.
7. Bridgestone Blizzak WS80 Оценка: 6,9
Bridgestone Blizzak WS80 Didelis sukibimas ant sniego ir sauso asfalto
Vidutinis sukibimas ant ledo ir šlapio asfalto
Didelis pasipriešinimas riedėjimui
Savo pagrindinius trūkumus Bridgestone pademonstravo ant ledo, kur šių padangų ilgas stabdymo kelias, lėtas įsibėgėjimas, ir be to šios padangos labai lengvai praranda sukibimą posūkiuose, ypatingai priekinėje ašyje. Ant sniego šios padangos elgiasi patikimiau, dėka didelei skersinei jėgai ir stabdymo efektyvumui, lyginant su geriausiomis padangomis, todėl truputį kelia nuostabą tai, jog Bridgestone pademonstravo labai silpnus rezultatus ant šlapio asfalto. Ant sauso paviršiaus sukibimas kur kas geresnis, o padangos gerai susitvarko esant avariniams manevrams.  
8. Nankang Ice Activa Ice-1 Оценка: 6,7
Nankang Ice Activa Ice 1 Vidutinis valdomumas ant ledo, sniego ir asfalto
Nankang nusileido į paskutinę eilutę daugumoje disciplinų. Ant ledo šių padangų silpnas išilginis ir skersinis sukibimas, ir ant sniego situacija daugeliu atvejų pasirodė tokia pat apgailėtina. Šoninis stabilumas – žemas, taigi  jaustis saugiai neišeina. Ant šlapio asfalto šios padangos taip pat atsiliko nuo likusių, ir visumoje Nankang tiesiog negali lygintis su tikrai kokybiškomis žieminėmis padangomis.

Colesa.ru