--> Labeling -->

Žurnalas AutoBild: žieminių padangų, skirtų automobiliams, kurių visi ratai varomieji, testas (PSW-1/12)

Žurnalas AutoBild: žieminių padangų, skirtų automobiliams, kurių visi ratai varomieji, testas (2012)

Auto Bild Allrad logo

Automobilių sektorius yra pilnas įvairių gandų ir spekuliacijų

Taip pat kalbant ir automobilius SUV tipo (Sport Utility Vehicle) galima nuolatos girdėti pastabas: „Žieminės padangos? Kam? Pas mane  juk visi varomieji!“ Taip kad šiuo atžvilgiu daugelis vairuotojų taupo visiškai nepagrįstai savo saugumo sąskaita.

Atliekant palyginamuosius testus ant sniego, buvo nustatyta, kad automobiliai, kurių visi ratai yra varomieji, ne tinkamai parinktų padangų sustoja su dideliais sunkumais: testuotiems automobiliams su vasarinėmis padangomis prireikė 53,8 metrų stabdymo kelio pasiekus 50 km/h  greitį. Analoginiam teste su žieminėmis padangomis automobiliui prireikė tik 25,5 metrų.

Todėl AutoBild komanda pradėjo ieškoti geriausių žieminių padangų pamėgtiems SUV klasės automobiliams toli nuo savo gimtosios šalies.  Patikrinimas vyko Alvsbyn (Älvsbyn) mieste, šiaurinėje  Švedijoje, kur šiuolaikinis testuojamas automobilis Audi Q3 buvo išbandytas gana sunkiuose testuose. Testams buvo parinktos  įprastinio SUV dydžio 235/55 R17 padangos, testuojamos buvo septynios skirtingų gamintojų padangos. Kartu su pirmaujančiais premium klasės gamintojais Europoje ir Japonijoje testuose taip pat  dalyvavo du atstovai iš kito segmento – Cooper ir Marangoni.

Žurnalas AutoBild: žieminių padangų, skirtų automobiliams, kurių visi ratai varomieji, testas (2012) Žurnalas AutoBild: žieminių padangų, skirtų automobiliams, kurių visi ratai varomieji, testas (2012) Žurnalas AutoBild: žieminių padangų, skirtų automobiliams, kurių visi ratai varomieji, testas (2012) Žurnalas AutoBild: žieminių padangų, skirtų automobiliams, kurių visi ratai varomieji, testas (2012)
Žurnalas AutoBild: žieminių padangų, skirtų automobiliams, kurių visi ratai varomieji, testas (2012) Žurnalas AutoBild: žieminių padangų, skirtų automobiliams, kurių visi ratai varomieji, testas (2012) Žurnalas AutoBild: žieminių padangų, skirtų automobiliams, kurių visi ratai varomieji, testas (2012) Žurnalas AutoBild: žieminių padangų, skirtų automobiliams, kurių visi ratai varomieji, testas (2012)
Du laimėtojai: Pirelli  ir Continental
Po patikrinimų visuose disciplinose iš karto du testo dalyviai gavo „puikiai“ įvertinimą ir tik tai vienas gamintojas buvo įvertintas kaip „nerekomenduojama“.
Pirmasis testo laimėtojas – tai Continental ContiWinterContact TS 830P. Vokiečių gamintojai dar kartą patvirtino savo gerą vardą taip pat ir testuose su automobiliais, kurių visi ratai yra varomieji:  puikus atsparumas akvaplanui, trumpas stabdymo kelias ant šlapios, sausos ar apsnigtos kelio dangos. Džiugina mažas pasipriešinimas riedėjimui, kuris sumažina kuro sąnaudas. Kritikai gali išskirti tik tai aukštą  triukšmo lygį važiuojant.
Antrąja vieta save aprūpino Pirelli Scorpion Winter. Šios padangos taip pat įtikina puikia trauka ant sniego ir gerais stabdymo rodikliais. Italų gamintojas tuo nė kiek nenusileidžia Premium klasės vokiečių gamintojui. Nedaug taškų Scorpion padangos prarado  dėl nepakankamo komforto lygio.
Džiugina faktas tas, kad šiek tiek žemiau ant pjede stalo  yra tik geros kokybės padangos. Dunlop SP Winter Sport 4D užima trečiąją vietą, kurios puikiai veikė kliūtys sniege ir turinčios geras stabdymo charakteristikas, bei labai gerą sukibimą. Tačiau  stabdant šlapiame kelyje charakteristikos nėra puikios – net jų pirmtakai Dunlop SP Winter Sport 3D šiuo klausimu buvo geresni.
 Ketvirtąją vietą teste užima Bridgestone Blizzak LM-80 su labai subalansuotomis valdomumo kelyje  charakteristikomis. Geras triukšmo lygis važiuojant, o geri pasipriešinimo riedėjimui rodikliai padeda sumažinti kuro sąnaudas ir apsaugoti aplinką. Galima tik palinkėti didesnio atsparumo akvaplanui  ir trumpesnio stabdymo atstumo šlapiame kelyje. Apibendrinant vidurinį segmentą iš 5 vietų, geros ir labiausiai prieinamą kainą  turinčios žieminės padangos yra Nokian WR A3. Jos išsiskiria geru valdomumu ant sniego ir trumpu stabdymo keliu ant sausos kelio dangos. Tačiau važiuojant šlapiu asfaltu buvo pastebėti maži trūkumai.
Šaltinis: Auto Bild Allrad
 

Pirelli Scorpion Winter

Pirelli Scorpion Winter

 

• Stipriosios pusės: labai geros apsnigtose keliuose, mažas pasipriešinimas riedėjimui, geros ant šlapios ir labai geros ant sausos kelio dangos.

 

• Trūkumai: šiek tiek sumažęs komforto lygis.

 

• Bendras įvertinimas:  puiku

 

Continental WinterContact TS 830

Continental WinterContact TS 830 P

 

• Stipriosios pusės: labai geros apsnigtose keliuose, labai subalansuotos ir lengvai valdomos ant šlapių ir sausų kelio dangų.

 

• Trūkumai: labai brangios, šiek tiek padidėjęs triukšmo lygis važiuojant.

 

• Bendras įvertinimas:  puiku

 

Dunlop SP Winter Sport 4D

Dunlop SP Winter Sport 4D

 

• Stipriosios pusės: labai geros apsnigtose keliuose, žema akvaplano rizika, geras šoninis stabilumas ant  šlapios kelio dangos.

 

• Trūkumai: labai brangios, šiek tiek padidintas pasipriešinimas riedėjimui, vidutinė stabdymo  kokybė ant šlapios kelio dangos.

 

• Bendras įvertinimas:  gerai

 

Bridgestone Blizzak LM-80

Bridgestone Blizzak LM 80

 

• Stipriosios pusės: labai tylios žieminės padangos, pats trumpiausias stabdymo kelias ant sniego, mažas pasipriešinimas riedėjimui.

 

• Trūkumai: padidinta akvaplano rizika, nepakankamas šoninis stabilumas ant sniego, vidutinė stabdymo  kokybė ant šlapios kelio dangos.

 

• Bendras įvertinimas:  gerai

 

Nokian WR A3

Nokian WR A3

 

• Stipriosios pusės: labai geros ant šlapios ir sausos kelio dangos, trumpas stabdymo kelias ant sausos kelio dangos, gera kaina.

 

• Trūkumai: nepakankamas šoninis stabilumas ant sniego, šiek tiek padidėjęs stabdymo atstumas šlapiame kelyje.

 

• Bendras įvertinimas:  gerai

 

Cooper Discoverer M+S Sport

Cooper Discoverer M S Sport

 

• Stipriosios pusės: pakankamai gera kaina, geras atsparumas akvaplanui, priimtinas stabdymo kelias tiek ant sausos, tiek ant šlapios kelio dangos.

 

• Trūkumai: ilgas stabdymo kelias ant šlapios kelio dangos, vidutiniai rodikliai ant apsnigtos ir šlapios kelio dangos, padidintas triukšmo lygis ir padidintas pasipriešinimas riedėjimui.

 

• Bendras įvertinimas:  sąlyginai rekomenduojama

 

Marangoni Meteo HP SUV 

Marangoni Meteo HP SUV

 

• Stipriosios pusės: gera kaina, geros ant apsnigtos kelio dangos, tylios ir pakankamai komfortiškos žieminės padangos.

 

• Trūkumai: pakankamai ilgas stabdymo kelias ant šlapios ir sausos kelio dangos, prastas sukibimas posūkiuose su šlapia kelio danga, didelis pasipriešinimas riedėjimui.

 

• Bendras įvertinimas:  nerekomenduojama