Pirelli


Pirelli kompanija buvo įkurta Italijoje 1872 metais, jaunų ir talentingų inžinierių Giovanni Battista Pirelli, pradžioje nedidelėje gamykloje buvo gaminami įvairūs gumos gaminiai. Nuolat besivystanti kompanija prieš save kėlę naujus tikslus ir 1894 metais kompanija pradėjo gaminti dviračių padangas, o nuo 1901 metų įvaldę automobilių padangų gamybą – ir ši produkcija ateityje tapo kompanijos pagrindine sritimi.

Šiandien kompanija Pirelli veikia daugiau nei 13 šalių ir turi 22 gamybos ir 5 mokslinių tyrimų centrus. Tokie dideli gamybos pajėgumai, bazuojasi keturiuose pasaulio žemynuose, galintys gaminti daugiau nei 60 milijonų motociklų ir automobilių padangų, taip pat daugiau nei šešis milijonus padangų, sunkvežimiams ir žemės ūkio technikai. "Pirelli" užima 5-ą vietą tarp didžiausių padangų gamintojų pasaulyje!

Vienas iš svarbiausių Pirelli konkurencinių pranašumų yra darbuotojų profesionalumas. Šiuo metu bendrovėje dirba maždaug 34.000 kvalifikuotų specialistų, kurie nuolat tobulina technologijas ir taip pat nuolat tiria rinkos poreikius. Kiekvienais metais bendrovė investuoja apie 3% pelno į mokslinius tyrimus ir plėtrą, kuri leidžia kompanijai gaminti novatoriškus produktus.

Jau daugiau nei 140 metų, Pirelli yra viena iš pirmaujančių padangų gamintojų ir daugiausia lemia svarbiausius padangų pramonės tendencijas. "Pirelli" užtikrintai žiūri į ateitį ir nustato sau aukštus tikslus - laikotarpiui nuo 2012 iki 2015 metų, kompanija planuoja investuoti 1,8 mlrd. Eurų į plėtrą, iš kurių 53% bus skirti gamybos apimčių didinimui ir 26% - gamybos procesų gerinimui, ir gaminamos produkcijos kokybės gerinimui.

Šią dieną prekinis ženklas Pirelli yra vienas iš labiausiai atpažįstamų pasaulyje, daugeliui asocijuojasi su patikimomis ir aukštos kokybės padangomis, dalyvavimų Formulės-1 lenktynėse, legendiniu Pirelli kalendoriaus išleidimu ir madingos drabužių linijos gamyba.

Įdomūs faktai iš Pirelli istorijos:

1872. metais Giovanni Battista Pirelli įkūrę kompaniją «Pirelli & C».
1920 metais Pirelli laimėjo nemažai prestižinių lenktynių trofėjų.
1927. metais Pirelli pristato naujas lenktynių padangas «Superflex Stella Bianca».
1950 metais pristatomos radialinės padangos Cinturato, Pirelli pirmą kartą tiekia sportines padangas Formulės 1 lenktinėms.
1964. metais pasirodo pirmasis Pirelli kalendorius.
1980. metais metais nuperkamas Vokietijos motociklų padangų gamintojas Metzeler, taip pat perkamas telekomunikacijų ir požeminių kabelių gamintojas Standart Telephone Cable.
1994. metais metais pristatoma nauja padanga P Zero, kuri turi ultra-žemą protektoriaus profilį.
2001. metais Pirelli Labs atidarymas - naujoms technologijoms diegti
2011. metais Pirelli tampa ekskliuzyvinių padangų tiekėju World Superbike Championship iki 2015 metų. Pirelli tampa vieninteliu padangų tiekėju «Formulės-1» varžybose iki 2013 metų.

Platus padangų asortimentas

Asortimentas siūlomų Pirelli padangų, yra vienas iš labiausiai išpildytų, savyje apjungdamas padangas lengviesiems automobiliams, sunkvežimiams, sportiniams automobiliams, džipams, autobusams, motociklams ir spec technikos mašinoms. Šiandien kompanija "Pirelli" yra viena iš lyderiaujančių gamintojų gaminančių "Premium" klasės padangas. Padangos pagamintos pagal aukščiausias technologijas, naudojamos gamyklinės įrangos komplektacijoje, tokių pasaulyje gerai žinomų prabangių automobilių modeliuose kaip: Ferrari, Lamborghini, Porsche, Aston Martin, Maserati, McClaren ir daugelis kitų.

Visi Pirelli produktai apjungia savyje naujausias technologijas ir žinias įgytas dalyvaujant pasaulinio lygio lenktynėse, tokiose kaip Formulė-1, World Superbike Championship, taip pat bendradarbiaujant su žymiausiais pasaulio automobilių gamintojais.

Patikimumas, manevringumas, ekonomiškumas, ilgaamžiškumas, geras pravažumas – tai pagrindiniai bruožai kuriuos išskiria daugelis automobilių savininkų visame pasaulyje, kurie išskiria Pirelli padangas iš kitų padangų gamintojų.

Pirelli produktai visada atitinka aukščiausiems pasaulio kokybės reikalavimams. Kompanija turi tokius sertifikatus, kaip ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO/IEC 17025 ir European Regulation no. 1907/2006 (REACH).

Pirelli ir Formulė-1

Pirelli automobilių lenktynėse dalyvauja daugiau nei 100 metų, pirmasis laimėjimas buvo iškovotas grandioziniam automobilių maratone 1907 metais Paryžius-Pekinas. Šiandien kompanija yra žinoma kaip gamintoja sportinių padangų įvairioms automobilių bei motociklų lenktynėms, labiausiai iš kurių yra žinomos Formulės-1 pasaulio Grand Prix.

2011. metais Pirelli pasirašė trejų metų bendradarbiavimo sutartį su Formulė-1 ir šiandien yra išskirtinis padangų tiekėjas legendinių lenktynių. Po 20 metų garsiosios PZero padangos grįžo į Formulės-1 bolidus, padėti vairuotojams siekti rekordinius rezultatus ir padidinti reginį vieno iš geriausių pasaulio šou.

Formulės-1 Pirelli komanda randasi Milane mokslinių tyrimų ir plėtros centre Pirelli Tyre.

Pirelli Kalendorius - meno kūrinys 21-ojo amžiaus

Garsusis Pirelli kalendorius leidžiamas nuo 1964-metų. Iš metų į metus, kuriant šį nuotraukų šedevrą dalyvauja garsiausi pasaulio fotografai, modeliai ir dizaineriai. Per daugiau nei 45 metų kalendoriaus leidybos istoriją jo puslapius puošė gražiausios pasaulio moterys, tokios kaip – Cindy Crawford, Milla Jovovich, Sophia Loren, Naomi Campbell, Jennifer Lopez, Penelope Cruz ir daugelis kitų. Legendinis leidinys išleidžiamas riboto tiražo ir nėra parduodamas. Kaip dovaną kalendorių dovanoja tik žinomiems žmonėms, vyriausybės pareigūnams ir karališkųjų šeimų nariams.

Pirelli pasaulio futbole

Pirelli yra Italijos futbolo klubo "Inter" rėmėjas. Šiandien komanda "Inter" sėkmingai žaidžia Europos futbolo arenoje ir yra geriausia futbolo komanda Italijoje. Taip pat 2005 metais Pirelli tapo pagrindiniu rėmėju Anglijos futbolo lygos Burton Albion futbolo komandos stadiono statybose, baigus statybas stadionas buvo pavadintas Pirelli vardu, jis pastatytas netoli Pirelli gamyklos Anglijoje.

Pirelli – tai stilius

Pirmoji sėkminga Pirelli patirtis drabužių gamyboje buvo prieš 130 metų, Pirelli sukūrę lietpalčius ir paltus kurie buvo padengti plonu gumos sluoksniu. 2002 metais Pirelli nusprendė šturmuoti mados pasaulį su pramoninio dizaino rūbų ir avalynės projektu P Zero. Dabar P Zero - tai madingos kolekcijos vyrams ir moterims drabužiai ir avalynė, sukurta pagal principą «total look». Sportinės avalynės ir drabužių gamybai kompanija naudoja tik geriausias medžiagas: aukštos kokybės gumą, įvairias tekstilės ir net kengūros odą. Batai ir sportbačiai turi ergonomišką formą, kuri idealiai tinka įvairioms sporto šakoms, nuo bėgimo iki šuolių į aukštį. Tačiau pagrindinė drabužių ir avalynės įšskirtinė savybė yra padangų gamybos technologijų naudojimas audinių apdirbime ir batų gamyboje.

Pirelli paveldo fondo išsaugojimas

2009 metais Pirelli įkūrė savo nuosavą fondą Foundazione Pirelli. Jis buvo įkurtas siekiant išsaugoti kultūrinį ir istorinį paveldą kompanijos Pirelli, kuri yra neatsiejama dalis verslo ir socialinės Italijos istorijos. Fondas saugo įvairius dokumentus, rankraščius, video įrašus, meno kūrinius ir nuotraukas, kurios pasakoja apie daugiau negu 138-rių metų darbo, pramonės ir kultūrinės Pirelli istorijos.

www.fondazionepirelli.org

PIRELLIFILM

www.pirellifilm.com

 


Kompanija Pirelli užsiima ne tik žinomų kalendorių leidybą, bet ir kuria trumpametražinius filmus, kuriuose vaidina žinomi aktoriai. Šiai dienai Pirelli turi savo archyve du filmus: 2006 metais pasirodė pirmas filmas pavadinimu „The Call“, kuriame nusifilmavo Džonas Malkovi ir Naomi Kampbel, o 2007 metais kinematografinis Pirelli archyvas pasipilde dar vienu filmu – „Mission Zero“ kuriame nusifilmavo Uma Turman.

Žurnalas PIRELLI WORLD

Kas tris mėnesius kompanija Pirelli išleidžia žurnalą - "Pirelli World“. Žurnalas pasakoja apie naujus produktus, naujų padangų gamybos technologijas ir apie padangų pramonę bendrai. Žurnalas leidžiamas Milane ir platinamas per visus Pirelli filialus visame pasaulyje.


Peržiūrėti Pirelli padangų asortimentą ir kainas

« atgal